Haluks – põhjused, sümptomid ja ravi

Hallux valgus sõrmed on see, et mitte ainult ei vaata natuke esteetiliselt, vaid ka põhjustada valu, liikuda on raske, samuti valida sobivad jalanõud. Halukuse tendents võib olla geneetiliselt määratud või tuleneb jalatsite valikul ebaõige käitlemise teguritest.

Kuidas sa loote haluks?

Kroomitud peopesad tekivad sõrmede mehaanilise deformatsiooni tagajärjel, mis on põhjustatud vale kandmisega, valedesse jalanõudesse. Liiga kitsad kõrged kontsad põhjustada survet varvaste ja arendada korter suu lõik, iseloomulik kulumist ülemäära kõrge või halvasti varustatud sissevalatud kingad. Samuti on rasvumine põhjustanud luumassi suurenemist ja jalgade ebanormaalset toetust kolmes punktis. Sel juhul keharaskus ei põhine ainult osa metatarsaalarteritele mõlemale poolele ja kand, kuid przedostopiu – puhul liiga kitsas kingad või kõrged kontsad kogu suu – kõige sagedamini puhul halvasti paigaldamine korter kingad. Mõlemad sellised olukorrad viivad kõigepealt ristlõikepindadeni ja seejärel täiendavate deformatsioonidega, mis on seotud halluxi või halluxi koormusega. Teil võib olla haluksówile geneetiline eelsoodumus. Nad tekivad tihti n-ö inimestel Egiptuse jalg või pikem, kõige pikk jalatald.

Kuidas haluks ravida?

Haluks on palju ravimeetodeid. Esiteks, kui ilmnevad esimesed sümptomid, tuleb ravi rakendada nii, et probleem ei halveneks. Siis jäetakse ainult kirurgiline ravi. Võite kasutada spetsiaalseid geeliplaate. Nad on rikastatud õlidega ja kaitsevad valulikku kohta. Kui sõrmed on moonutatud, saab õigete asendite taastamiseks kasutada kiilu ja separaatorit, vähendades seeläbi ka valu. Seda lahendust kasutavad inimesed, kellel on sõrmed halvasti ja kattuvad. Teiselt poolt lisab tilgakujuline või T-kujuline või pelota aitab vähendada survet esijalgade, mis töötab eriti naistel, kes kannavad kõrged kontsad. Silicone pöialuule pad võimaldab teil tõsta jalg põiki lampjalgsus üles ja samal ajal korrektsiooni halluks valgus seaded. Omakorda kasutamise bändi bunions võimaldab teil taastada kolmepunktilise jalasurvega ja tugevdada lihaseid ja moonutuste vältimiseks pöialuud. Sageli kasutatakse ja kiitis ravi haluksów on traksid, mida saab kanda nii päeval kui öösel – kõrvaldada valu ja vältida süvendamine vead, samas raudtee Hall Forte kasutatakse juhul, bursiit, samuti taastusravi pärast operatsiooni eemaldada moonutamise sõrme. Hallux valgus’iga võitlemisel on lõplikult tegemist kirurgilise raviga. Selle ebameeldiva vaevuse eemaldamise käigus on sooritatud mitut liiki ravi. Esimene neist on pehmete kudede korrektsioon, mis tehakse vähese deformatsiooniga. Teine meetod on Chevron osteotoomia – teostati halluks valgus ja kiilukujulise või ümara – kaasates kiilu resektsiooni. Salli meetod võimaldab aga operatsioonijärgset post-puusat ravi. Esimesed 6 nädalat peate kasutama spetsiaalseid paranduspokse.

Loomulikult ei tähenda probleemi eemaldamine seda, et ta ei saaks teisendada. Sa pead kandma mugavaid ja hästi varustatud kingi.