Harjutused jala veenilaiendite jaoks

Veenilaiendid on üks levinumaid haigusi, mida kannatavad üle neljakümne inimese. Kahjuks nende moodustamine on geneetiline, kuigi korralik profülaktika ja eluviis ei pruugi nende esinemist lubada. Kuidas vältida veenilaiendeid ja millal need ilmnevad – kuidas veenilaiendeid eemaldada – need on selle tingimuse kõige olulisemad probleemid.

Veenilaiendite veenide moodustumine

Erinevad veenid tekivad geneetiliste tingimuste tagajärjel, kuid on ka veidi aktiivsed eluviisid, mis põhjustab ventiilidega probleeme. Nad ei pumbata veres oma veenides korralikult. Suurenev vererõhk põhjustab seda, et see tõukab laienevate jalgade veenide seina suurenevat jõudu. Nad ei pöördu tagasi oma esialgse kuju ja on nähtavad läbi õhuke, taignane nahk sinise, keerutatud joonena.

Veenilaiendite veenide tüübid

Eespool kirjeldatud veenilaiendid on nn primaarsed veenilaiendid, mis tekivad stagnatsiooni tõttu tõhusate süvaveeni ventiilide abil. Tegurid, mis võivad neid käivitada, on rasedus, kõhukinnisus, kehakaalu tõstmine või töö, mis nõuab palju tunde.

Teisest küljest on veenilaiendid põhjustatud süvaveeni oklusioonist, mis suurendab verevoolu pinnapealsetes veenides. Need on tingitud anamnevast tromboosist, sügavate veenide ventiilide kahjustusest või kõõlusest.

Sümptomid enne veenilaiendite haigust

Sageli me hoiame veenilaiendite esimesed sümptomid, vahepeal on see nn Varajase anatoomia perioodil, mis väljendub väsinud ja rasketes jalgades, paistetus pahkluude ümber, võite neid oma harjumusi muuta. Jalal on venoosilised veenid ja tugev jalgade valu määrab venoosne luudus. Nahk üle pahkluude on väga raske, ja raskesti ravitavad haavad võivad ilmneda alajäsemetel.

Varjobivastane profülaktika

Täites elukutse, kus palju seistes või istudes ja teadmata juuresolekul veenilaiendite oma pere, me hoolitseme õige elustiili, et vältida selle arengut:

  • töökoha sagedased muutused töö ajal;
  • liigse kaalu langetamine;
  • pingeliste sokkide, põlvedega või kitsaste keppidega sukahoidmisest lahkumine;
  • kõnnite mugavates jalatsites ilma kõrged kontsad;
  • kiudainete ja C-vitamiini sisaldava dieedi kasutamine;
  • suitsetamise vähendamine või loobumine alkoholi tarbimisest.

Veenilaiendite ravi

Sõltuvalt diagnoosi ja tüüp veenilaiendid, meetod haiguse raviks võib olla konservatiivne, sealhulgas sagedased ülejäänud jalad üles ja kandma tourniquets ja farmakoloogilise ravimid on võetud kui tihendus laeva.

Veenilaiendite veenide eemaldamise toimemeetodid on järgmised:

  • eemaldamine – Babcocki meetod, mille käigus eemaldatakse peamine veen ja sellest eemalduvad oksad, on selle nõrkus – sarved, mis moodustuvad pärast arvukaid sisselõikeid;
  • minifokoktoomia – Milleri ja Varadi meetod – mis hõlmab venoosse kere eemaldamist väikeste sektsioonidega;
  • kriipsutamine – La Piverte meetod, mis hõlmab dilämmastikoksiidiga jahutatud proovivõtturi sisestamist veeni, kusjuures see veen kinni jääb ja venitatakse tükkhaaval;
  • skleroteraapia – mitte-kirurgiline meetod veenilaiendite raviks veeni sisestamise teel ainet, mis põhjustab nende seinte säilimist.

EVLT varikoossete veenide eemaldamise mitteinvasiivset ja valutut meetodit valivad patsiendid viimastel aastatel üha sagedamini.