Norskamine – põhjused, ravi

Närbumine on midagi, mida paljud inimesed ei seosta haigusega ega tõsiste terviseprobleemidega või pigem ainult magamisharjumustega – nii inimesele kui ka keskkonnale. Tunnistatakse, et 10% elanikest hõivab, millest 80% on mehed. Arstide sõnul on enamik inimesi, kes nuusutavad seda nn füsioloogilisel viisil ja ei kahjusta tervist. Tõsiseks probleemiks võib see siiski olla inimestele, kes viibivad ühes toas koos norskuga, sest hinnanguliselt ulatub hõõrumisega suhu jõudvate helide maht isegi 90 detsibelli.

Mis on peksmise põhjused?

Kuigi paljud selle vaevaga võitlevad, mõeldavad vähesed inimesed, mis põhjus on. Kuid seda ei loeta haiguseks, vaid ainult seetõttu, et see takistab õhuvoolu läbi kõri. Siiski on olukordi, kus norskamine muutub patoloogiliseks ja avaldab negatiivset mõju tervisele – me räägime nn apnoe välimusest ja seega õhuvoolu puudumisest kõri kaudu. Selline seisund esineb sageli inimestel, kellel on nina vaheseina kõver, piklik õrn kaabel või laienenud mandleid, samuti mitmesugused muud kõrvalekalded, mis on seotud hingamisteede rajamisega. Väärib märkimist, et selle tingimuse sagedamini hädas inimesed, kes on ülekaaluline, või kannatavad näiteks hüpertensiivsetel postmenopausis naistel, samuti need, kes tarbivad suurtes kogustes alkoholi varem.

Millised on tõhusad viisid norskamise raviks?

Sellisel juhul, kui peapööritus puudub spetsiifiliseks põhjuseks, võivad lihtsad viisid olla tõhusad, näiteks kaotada paar kilogrammi või lihtsalt vältida oluliste alkoholikoguste tarbimist, eriti just enne magamaminekut. Huvitav fakt on see, et sarnane mõju, kui tegemist on norskamine unerohtu põhjustada ka sarnast mõju eelnevalt mainitud tegurid on sigarettide – ja nii tuleks kõrvaldada, et tagada terve ja kosutava une nii ennast ja neid ümbritsevast keskkonnast. Huvitav, väga suur mõju, kas keegi on norskamine mõjutab ka seisukoht, kus ta magas, juhul kui keegi magab nende selja tõenäolisemalt norskama ja esemeid nagu pool või kõht aidata vähendada esinemise need ebameeldivad sümptomid . Samuti tasub rõhutada, et peate alati ravima isegi külmetushaigusi ja muid hingamisteede põletikke kuni lõpuni, mis jätab mulje, et see pole ohtlik. Juhul naiste, juhtub, et norskamine toimub pärast menopausi, nii ravi tuleb rakendada siin kujul hormoonasendusravi ja täiendamine progesterooni, mis stimuleerib lihaseid kurgus. Juhul, kui norskamine on tingitud hingamisteede ebasobivast konstruktsioonist, sealhulgas näiteks vaheseinte divertikulatsioonist, siis on selline probleem eemaldav kirurgiline protseduur tõhus lahendus.

Kui keegi norskab ta kindlasti tuleks süveneda, mida tema puhul võib see põhjustada, on seetõttu üksi või abiga spetsialist leida põhjus ja kõrvaldamiseks, kuna see elu võib muutuda lihtsamaks ja nauditavamaks, nii isiku, kes sellega ja keskkonnaga võitleb.