Tervisliku kaalukaotuse reeglid

Paljud inimesed, eriti kui suvi tuleb, võtavad üle salenemise. Sellegipoolest selgub, et see ei ole nii lihtne, ja tähelepanuväärne mõju lõpeb pärast piiravat toitu, mis on enam kui varasema kaaluga naasmine, kui mitte seda suurendada. Millised on kaalukadu ajal kõige levinumad vead? Mida teha, et vältida yo-yo mõju.

Kõige sagedamad kaalukadu vead – mida sa ei peaks tegema?

Peate alustama asjaoluga, et toitumine on lihtsalt söömise viis ja see on ebapiisavalt seotud salenemisega. Loomulikult võib ratsionaalne toitumine põhjustada kehakaalu vähenemist, kui olete eelnevalt teinud toitumisvigu. Kui kaalulangus langetatakse, siis mõned toidust koosnevad koostisosad on sageli kõrvaldatud. Vahepeal on vaja anda keha nii valku, rasvu kui ka süsivesikuid. Loomulikult ei saa unustada vitamiine, makro ja mikroelemente. Loomulikult peate kõrvaldama täiesti kahjulikud ained või vähemalt vähendama nende tarbimist maksimaalselt. Lisaks valkude, rasvade või süsivesikute täielikule eliminatsioonile on kõige sagedasem viga anda kehale liiga vähe kilokaloreid. Selle tulemuseks on ainevahetuse ja rasvade ladustamise märkimisväärne vabanemine. Isegi kui algselt kaalust alla võtta, kaotades veest ja lihasmassi kehast, saab mõnel juhul kaalu, sest keha kaitseb end näljahäda eest. Aeglasem ainevahetus, hoolimata lõplikust piiravast salendavast dieedist, on kuidagi meelde jäetud keha poolt, mis kääritamisel on sarnaselt kaloreid suurendanud. See viib yo-yo efekti. Veel üks viga on kiudainete tarbimine, samuti muud ained, mis peaksid stimuleerima soole peristaltikat. See toob kaasa ainevahetuse, kroonilise kõhukinnisuse ja kõhulahtisuse, samuti organismi vee kadu ja vitamiinide, eriti A-vitamiini ja B12 puuduse, mis sel juhul eritub väljaheitest, täielikku düsregulatsiooni.

Tervislik kaalukaotus – kasutage dieediarsti teenuseid või järgige põhireegleid

Kilakalorite nõudlus arvutatakse BMI, samuti elustiili põhjal, kasutades sobivat ümberarvestustegurit. Vanus on samuti arvestatud. Toitumise määramisel kontrollib dieteetik ka keha koostist, st vee, lihasmassi ja rasva kogust kehas. Sellest lähtuvalt, nagu ka uuringute põhitulemused, näiteks toiduallergia osas, on võimalik kindlaks teha, milline toit sobib antud isikule. Kui teil esineb toiduallergia või krooniline haigus, on isegi vajalik, et soovid vabaneda ülekaalulisest dieedist. Kuid terved inimesed saavad proovida iseseisvat dieeti, järgides põhireegleid. Kõige olulisem neist on söömine sagedamini, kuid vähem. Selle asemel on sageli meelepärane, et see on täis, piirates söögikordade arvu. See on lihtne viis rasva ja liigse vee säilitamiseks halva toitumisharjumuse tõttu. Parim on süüa 5 korda päevas. Köögivilju ja puuvilju tuleks süüa iga söögikorda 5 korda päevas. Te ei tohiks tarbida rohkem kui üht portsjonit lihast päevas. Segage liha ilma rasvata või aurutage nii tihti kui võimalik. Iga söögikord peaks sisaldama valku, kompleksseid süsivesikuid ja kaks korda päevas tuleks lisada toitu taimsed rasvad, eelistatavalt salatite jaoks. Nagu kõik teavad, et olla vähemalt tarbida lihtsaid suhkruid, mis vastutavad järsku nälga, sest esimene põhjus plahvatuse insuliini verre ja siis kiire langus ja ootamatu nälg. On hea kaasata kala toidus, mis on rikkalikult oomega-3 allikas, näiteks lõhe, makrell või tuunikala. Kuid transrasvhapete rasvasisaldusega toidud, mis on lihtne ateroskleroosi teekond, tuleb täielikult välistada. Põhjuseks on söömine hommikusöögi ajal, sest hommikul toimub ainevahetus ärkamine ja liiga hilja söömine ja öösel snackimine. Loomulikult peaksite jooma palju vett, mis eemaldab kehast toksiine – umbes 1, 5 – 2 liitrit ja suvel veelgi rohkem. Peate ka magama, sest häiritud hormoonide majandamine põhjustab ka ainevahetuse häireid ja kehakaalu tõusu. Need on põhireeglid, mida peate teadma.

Põletuskalorid või kehakaalu alandamine

Võimalik on põletada kiiremini. Kuid te ei tohiks seda ületada. Tasub joovat 1 tass ilma suhkru päevas. Saate aidata jogurt, mis sisaldab live bakterite ja on kasulik mõju soole peristaltikat ja puu- ja köögiviljad on allikas kiudaineid, kuid ei pruugi tarbida rohkem kui on soovitatud, st mitte rohkem kui 30 g. Summa komponendi vastavate toodete kohta leiate kalorite tabelites ja etikettidel. Võite konsulteerida ka dieediarstiga. Säilitada kaloreid, muidugi, toetab ka füüsilist aktiivsust. Tasub seda kulutada vähemalt 40 minutit päevas. Nad ei pea olema intensiivsed harjutused, see võib olla jalutuskäik või tavaline jalutuskäik või isegi tavaline jalutuskäik. Kuid kui soovite kaalukaid dieeti kaotada, peate kasutama aeroobseid treeninguid. Hea näide on jalgrattasport ja ujumine.

Tervislik ja ratsionaalne toitumine on õhuke näitaja võti. Seepärast tasub järgida ülaltoodud eeskirju.